چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹
20 رجب 1442
Wednesday, 3 March , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار مهم » استان » ایران و جهان » بوشهر » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی
  • شناسه : 305220
  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
مراسم اربعین آیت الله مصباح با حضور حجت الاسلام ابوطالبی در بوشهر برگزار شد
مراسم اربعین آیت الله مصباح با حضور حجت الاسلام ابوطالبی در بوشهر برگزار شد

مراسم اربعین آیت الله مصباح با حضور حجت الاسلام ابوطالبی در بوشهر برگزار شد

رییس مرکز آموزش اندیشه های بنیادین مآب، شامگاه دوشنبه ۲۰ بهمن در مسجد امیر المومنین در نشست با عموم مردم به سخنرانی به مناسبت چهلمین روز در گذشت علامه مصباح یزدی پرداخت.

به گزارش “دانشجونیوز”؛ حجت الاسلام مهدی ابوطالبی، رییس مرکز آموزش اندیشه های بنیادین مآب، شامگاه دوشنبه ۲۰ بهمن در مسجد امیر المومنین در نشست با عموم مردم به سخنرانی به مناسبت چهلمین روز وفات آیت الله مصباح یزدی پرداختند.

حجت الاسلام ابوطالبی بیان کردند: خداوند در قرآن می فرماید کفار و مشرکین که به شما حمله می کنند در مواجهه با آن ها بعضی خشونت ها لازم است. چند سال پیش در یکی از روزنامه ها نوشته بودند خشونتی که در روز عاشورا علیه امام حسین(ع) اتفاق افتاد نتیجه خشونتی بود که پیامبر(ص) در جنگ بدر انجام داده، نعوذ بالله یعنی پیامبر  از روی هوا و هوس کار  انجام می دادند؟

رییس مرکز آموزش اندیشه های بنیادین مآب ادامه داد: می گفتند که قصاص یک خشونت است، شلاق زدن کسی که فحشا مرتکب شده خشونت است. این مرز بندی ها که بسیار هم مهم است، این نوع نگاه و فعالیت ها، جامعه را از انحراف نجات می دهد. در حالیکه امروز آن چیزی که جامعه را بیچاره کرده و دچار مشکل کرده است همین تحریف هاست. همین تحریف است که مردم را سردرگم و منحرف می کند و جهت را از مردم می گیرد.

ابوطالبی گفت: مقام معظم رهبری در صحبت های اخیرشان چندین بار این نکته را مطرح کردند که در فضای انقلاب اسلامی، در فضای اندیشه امام در فضای مسائل سیاسی تحریف در حال رخ دادن است. ما یک دشمن بیرونی داریم که تحریم می کند و یک دشمن داخلی که تحریف می کند و این تحریف است که باعث می شود تحریم ها جواب بدهد و بالعکس اگر جلوی تحریف ها گرفته شود، دیگر تحریم ها جواب نمی دهد، تحریم ها خنثی می شود.

ایشان ادامه داد: دو سه نمونه از این تحریف ها را عرض می کنم که رهبری هم به آنها هشدار داده اند و هم واقعا درحال وقوع است، از آن سوء استفاده می شود و نظرات مردم در رابطه با مسائل سیاسی اجتماعی جهت دهی می کند و بلاهایی را بر سر جامعه می آورد.

وی اذعان داشت: یکی از تحریفاتی که اتفاق افتاد این بود که انقلاب اسلامی، انقلابی است فقط برای مستضعفین و محرومین؛ اما امام گفت محرومین و مستضعفین برای اسلام و به خاطر دین خدا. امام نگفت ما به خاطر مشکلات و آب و نان مان از دین خدا کوتاه بیاییم؛ بلکه برعکس امام فرمودند ما باید تا پای جان به خاطر اسلام بایستیم.

رییس مرکز آموزش اندیشه های بنیادین مآب تصریح کرد: اگر یک روز اقتضای حفظ دین خدا این باشد که ما باید مشکلات را تحمل کنیم، بله باید تحمل کنیم؛ البته همه باید تحمل کنند و اینطور نباشد که فقط عده ای مشکل داشته باشند؛ اما بعضی ها می خواهند این را القا کنند که انقلاب برای مستضعفین و محرومین بود. حالا شما شعار دادید و جلوی آمریکا ایستادید، ما را تحریم کردند و مردم را بیچاره کرده اند، بس است دیگر از آرمان ها و شعارهایتان کوتاه بیایید تا مردم نفسی بکشند!

 

حجت الاسلام ابوطالبی بیان کرد: خب، آمریکا برای چه ما را تحریم می کند؟ از خود آمریکا بپرسید. ما سه تا چهار نوع تحریم داریم: تحریم های تسلیحاتی که این چند سال مذاکره کردیم آنها را بردارند و تحریم حقوق بشری که آمریکا می؛گوید شما حقوق بشر را رعایت نمی کنید. چرا؟ ما چکار کردیم؟ چرا حقوق بشر را رعایت نمیکنیم؟! چون ما در جامعه می گوییم باید حجاب باشد؛ اما آنها می گویند نه، زن باید آزاد باشد این می شود خلاف حقوق بشر!
چون قرآن میگوید احکام زن  و مرد متفاوت است، آنها می گویند شما باید حق و حقوق آن ها را مساوی کنید؛ قرآن گفته که گفته!

وی ادامه داد: چون آمریکایی ها می گویند شما چرا وهابی ها را مثل سایر ادیان (مسیحی ، زرتشتی ، یهودی و…) آزاد نمی گذارید. وهابی ها هم باید آزاد باشند. وهابیت یک فرقه ضاله ای است که پیشینه ی خوبی ندارد،  وهابیت ریشه اش از ” علی محمد باب” است که روزی آمد و ادعا کرد من باب امام زمان هستم؛ یعنی واسطه شما و امام زمان هستم و هرکس می خواهد ایشان را ببیند بیاید نزد من.

 

مهدی ابوطالبی اضافه کرد: بعد از اینکه مرید پیدا کرد گفت من خود امام زمان هستم، بعد از یک مدت دیگر گفت من پیامبر جدید هستم و دین جدید آورده ام، در آخر هم ادعا کرد من خود خدا هستم،  بلاخره امیر کبیر او را اعدام کرد چون ادعای خدایی نمود.

ایشان گفت: بعد از اینکه “علی محمد باب” اعدام شد، دو جانشین پیدا کرد که هر کدام فرقه ای دیگر به وجود آوردند. این وهابیت است، وهابیتی که الان مرکز اصلی آن اسرائیل است. یک فرقه ضاله ی خود ساخته ای با احکام کثیف و نجسی که در آن هست، می گویند اینها چرا آزاد نیستند؟

ابوطالبی اضافه کرد: جرم ما به عنوان جمهوری اسلامی که مخالف حقوق بشر است، این است که می گویند چرا در کشور شما همجنس بازی آزاد نیست، اگر آزاد نیست چون دین خدا گفته حکم الهی است، این در هیچ دینی آزاد نیست! شما دین را کنار گذاشتید که اینها را در کشورتان آزاد کردید. اینها همه حکم خداست یعنی ما متهم به عدم رعایت حقوق بشر هستیم چون حکم خدا را اجرا می کنیم.

وی ادامه داد: از حکم خدا کوتاه بیاییم؟ ما زمان شاه هم اینگونه بودیم، بنابراین این تحریف است که ما به خاطر مشکلات اقتصادی کوتاه بیاییم، از اعتقاداتمان کوتاه بیاییم آمریکایی ها ما را تهدید نکنند که مردم زجر نکشند! نه قرار نیست اینگونه شود، البته به این موضوع هم باید دقت کرد اصل این موضوع هم تحریف است، مقام معظم رهبری به این موضوع خیلی تأکید کردند.

ابوطالبی با بیان اینکه دومین تحریف این است که القا کردند مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم است، اضافه کرد: چه کسی گفته است؛ چون ما جلوی آمریکا ایستاده ایم، قیمت خودرو گران شده و نرخ بیکاری بالاه رفته و… بسیاری از اینها بی ارتباط است. خود کارشناسان می گویند بیست درصد به تحریم ها ربط دارد. قاچاق که ربطی به تحریم ندارد، افزایش قیمت خودرویی که قطعات آن داخلی است چه ارتباطی به تحریم ها دارد؟ این تحریف است که بگویند مرگ بر آمریکا گفتید، جلوی آمریکا ایستادید، آمریکا تحریممان کرد و همه بدبختی ها هم به خاطر تحریم است. اینگونه نیست بسیاری از مشکلات ما، ضعف مدیریتی است، به خاطر رانت و باندبازی های آقایان است، پس این هم تحریف است.

حجت الاسلام ابوطالبی ادامه داد: و تحریف سوم اینست که شما شعارهای دینی دادید و جلوی آمریکا ایستادید در نتیجه تحریم شدید، تحریم هم باعث شد مشکل اقتصادی پیدا کنید! باید یک فکری بکنید مردم دارند زجر می کشند، تحریف آنها این است که راه حل تحریم سازش و مذاکره است، اگر با آمریکا سازش کردیم مشکلاتمان حل خواهد شد، اینگونه نیست، حضرت آقا یک جمله ای را فرمودند که تصور این است که مشکلات به خاطر تحریم هاست و اگر بخواهیم جلوی آمریکا بایستیم و مقاومت کنیم باید هزینه بدهیم، باید سختی اقتصادی بکشیم، آقا فرمودند اینگونه نیست؛ بلکه هزینه سازش خیلی بیشتر از هزینه مقاومت است.

‌ ابوطالبی اظهار داشت: شما فکر می کنید اگر جلوی آمریکا مقاومت کنید، جلوی آمریکا بایستید اذیت می شوید؟ تحریم ها شدید می شود؟ اتفاقا اگر سازش کنید تحریم ها شدید می شود، برخلاف تصورات برخی ها… تجربه چند ساله نشان داد صمیمی ترین روابط را دولت فعلی ما با آمریکا برقرار کردند، سر یک میز نشستند، باهم خندیدند، قدم زدند، صحبت هم کردند، توافق هم کردند همه تعهداتی که ایران در هسته ای داشت را اجرا کردند، دیگر بیشتر از این چه کاری باید انجام می دادند که آمریکایی ها راضی شوند؟ به قول خودشان بیشترین تنش زدایی و صمیمیت و ساز در انجام تعهد را این دولت انجام داد، خود آقایان گفتند بیشترین و سخت ترین تحریم ها در طول انقلاب برای همین سالهاست.

وی افزود: شما بیشترین ارتباط و صمیمیت و سازش را در پیش گرفتید بعد آمریکا بیشترین تحریم ها را علیه شما ایجاد کرد؟ این همان فرمای رهبری است، پس هزینه سازش بیشتر از مقاومت است و این همان تحریف سومی است که اتفاق میفتد و نتیجه اش این می شود که ای مردم این مشکلات و بدبختی ها برای تحریم است و راهش هم سازش است.

ابوطالبی خاطرنشان کرد: پس به کسی رأی بدهید که این مسیر را برود! در اینجا ترفندهایی هم می زنند. مقام معظم رهبری فرمودند که تحریم یک واقعیت است؛ اما تحریف در این است که راه حل مسئله تحریم را اشتباه به مردم آدرس می دهید. ایشان در دیدار با خانواده شهید سلیمانی به صراحت فرمودند که راه حل مسئله تحریم رفع تحریم نیست؛ چون رفع آن دست ما نیست، او که تحریم را گذاشته باید رفع کند که آن هم اینکار را انجام نمی دهد مگر این چند سال رفع کردند؟

 

وی اضافه کرد: رفع تحریم دست ما نیست پس این راه حل نیست، راه حل خنثی کردن تحریم هاست، یعنی تحریم را نمی شود برداشت؛ اما کاری کنیم که اگر ما را صدها تحریم دیگر هم بکنند به ما هیچ ضربه ای وارد نشود، راهش هم این است که ما خودمان را محکم کنیم و اقتصاد مقاومتی. در ذهن برخی ها اقتصاد مقاومتی یعنی ما باید سختی بکشیم، نه اینگونه نیست، اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم کردن اقتصاد، که اگر آنها ما را تحریم کردند ما تکان هم نخوریم، وابسته به نفت نباشیم که اگر نباشید بگوییم بیچاره شدیم، یعنی آنقدر تولید داخلت قوی باشد که با تحریم ها ضربه نخوری. این می شود اقتصاد مقاومتی، اقتصاد محکم که بتواند ضربه ها را تحمل کند.

حجت الاسلام ابوطالبی یادآور شد: توان علمی، توان نظامی و اقتصاد مقاومتی، اگر این سه را بالا بردیم تحریم ها خنثی می شود؛ وقتی تحریم ها اثر نکرد مجبور هستند کنار بکشند یا فکر دیگری بکنند. راه حل این است و لذا آن مسیری که امثال آیت الله مصباح در بحث انقلاب داشتند این بود که نشان بدهند که تحریف ها کجاست و ما باید توجه کنیم و این توجه را متأسفانه مردم در مواقع حساس نکردند و شد آنچه که شد و اگر دوباره توجه نکنند همین خواهد شد. خداوند هم در قرآن فرموده است، خداوند باکسی قوم و خویشی ندارد، اگر قوم ها خودشان تغییر بخواهند خدا کمک می کند، اگر بخاطر خدا حتی در راه مبارزه بمیریم خدا قبول می کند.

ابوطالبی بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند داستان حضرت موسی را فراموش نکنید، ما فقط اسباب مادی نداریم، اسباب معنوی هم داریم. وقتی حضرت موسی با قوم خود فرار می کنند و فرعونیان تا رود نیل دنبال آنان می روند، قوم موسی دیگر نه راه پس دارند و نه راه پیش، محاسبات مادی می گوید این قوم موسی یا باید در رود نیل غرق شود یا به چنگ فرعونیان بیفتد، لذا قوم موسی گفتند چه کنیم؟ در قرآن آمده حضرت موسی فرمود ” ان معی ربی سیهدین” خدا با ماست او راه را نشان می دهد، خدا راه را باز می کند قوم موسی از رود رد می شوند و فرعونیان غرق می شوند. محاسبات مادی میگفت قوم موسی یا غرق می شود یا به دست فرعونیان می افتد؛ اما اراده الهی این است که فرعون غرق شود و می شود. متاسفانه برخی محاسبات مادی شان این است که آمریکا قدرت دارد و پدر ما را در می آورد. اینطور نیست، کسی که با خدا ارتباط برقرار می کند و یاری گر خداست، خدا یار اوست، آیه قرآن است.

وی در پایان گفت: اگر خودمان حواسمان را جمع نکنیم و مردم و اطرافیان را آگاه نکنیم، این فضا ها مردم را فریب میدهد و در انتخاب به اشتباه می اندازد و مسیرها را اشتباه می روند. این ها چیزهایی است که متاسفانه در حال انجام است. این توجه و دقت باید باشد که ان شاءالله بتوانیم کاری بکنیم که آنچه که امام بخاطرش حرکت کرد، آنچه که مردم بخاطر آن دنبال انقلاب رفتند و آنچه که خون شهدا بخاطرش ریخته شد اسلام بود؛ اسلامی که باید در همه جا حضور پیدا کند و امروزه دقیقا همان جایی نقطه ضعف داریم که اسلام وارد نشده یا درست اجرا نشده است. و اگر نگاه ما همان نگاه اسلامی صحیح باشد و طبق فرماندهی امام و آنچه در قرآن آمده و آنچه مقام معظم رهبری بر اساس قرآن به ما نشان می دهند، حرکت کنیم قطعا آینده خوبی، پیش روی ما خواهد بود.
ان شاءالله که توجه کنیم و ان شاءالله خداوند به همه ما توفیق دهد که وظیفه خودمان را بشناسیم و درست عمل کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*