چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹
20 رجب 1442
Wednesday, 3 March , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » استان » بوشهر » خبر فوری » خبر وسط » فرهنگی
  • شناسه : 305245
  • ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
  • منبع : فارس
نقد مسئولان حق مردم است/ گلوگاه‌های فساد بزرگترین منکرات هستند
نقد مسئولان حق مردم است/ گلوگاه‌های فساد بزرگترین منکرات هستند

نقد مسئولان حق مردم است/ گلوگاه‌های فساد بزرگترین منکرات هستند

قائم‌مقام ستاد امربه‌معروف کشور گفت: نقد مسؤولان حق مردم است، اما بر اساس گزارش‌های دریافتی در خصوص امربه‌معروف، غالب مردم گفته‌اند که ترس از امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر داریم.

به گزارش دانشجونیوز“؛ حجت‌الاسلام روح‌الله میرزایی؛ قائم‌مقام ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: شغل خبرنگاران به‌یقین امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است، مگر اینکه کسی در لباس خبرنگاری خیانت به این شغل مهم کند.

 ایشان اصلی‌ترین مشکل ستاد را، تبیین امربه‌ معروف و نهی‌ازمنکر در جامعه خواند؛ همچنین در نظرسنجی و گزارشی که از مردم گرفته شده، همه مردم در خصوص کار ستاد امر به معروف، بدون استثناء به حجاب و نوع پوشش بانوان در خیابان‌ها اشاره کردند درصورتی‌که این نگاه کاملاً اشتباه و حداقلی است و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را در یک موضوع محصور کرده‌ایم.

وی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب ۲۰ سال پیش فرمودند که اگر امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر درست تبیین نشود، گیر دادن و فضولی به شمار می‌رود. اما اگر درست تبیین شد شیرین‌ترین تعامل اجتماعی در جامعه است.

میرزایی خاطرنشان کرد: عده‌ای دوست دارند امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در همان معنای حداقلی خود که حجاب است بماند و از این موضوع در آینده سوءاستفاده کنند.

قائم‌مقام ستاد امربه‌معروف گفت: مردم اگر ناظر عملکرد مسؤولان باشند، مسؤول جرئت دست‌درازی نمی‌کند و افراد برای خدمت به مردم برای مسؤولیت اعلام آمادگی می‌کنند.

وی در خصوص صید ترال در استان‌های جنوبی کشور گفت: کشتی‌های چینی مثل جاروبرقی همه متعلقات دریا را درو و خلیج‌فارس را نابود می‌کنند. چند جوان با ساخت فیلم مستند، مطالبه‌گری و نهی‌ازمنکر می‌کنند که این مطالبه‌گری باعث می‌شود که سپاه به جد به صید ترال ورود کند.

میرزایی با بیان اینکه مسؤولان اجازه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به مردم نمی‌دهند، گفت: نقد مسؤولان حق مردم است، اما بر اساس گزارش‌های دریافتی در خصوص امربه‌معروف، غالب مردم گفته‌اند که ترس از امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر داریم.

قائم‌مقام ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر افزود: گلوگاه های فساد در عرصه‌های مختلف بزرگترین منکر عمومی در کشور به شمار می‌رود.

میرزایی تصریح کرد: ستاد امربه‌معروف ۲۵ سال مسیر دیگری را رفته است و به‌صورت تک‌موضوعی بوده است؛ از سال ۹۸ بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار قرار دادیم و در این راستا تغییر رویه دادیم.

قائم‌مقام ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر با بیان اینکه هزار و ۳۰۰ گروه جهادی تخصصی امربه‌معروف در کشور وجود دارد، گفت: در سال ۱۴۰۰ این تعداد به ۱۰ هزار گروه جهادی متخصص در ۱۶ عرصه مختلف خواهد رسید.

گفتی است؛ صبح امروز حجت‌الاسلام بهروزیان به‌عنوان دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در استان بوشهر منصوب شد و از خدمات سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*