جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰
12 رمضان 1442
Friday, 23 April , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 305486
  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  • نویسنده : سیدحسن موسوی
لغو سفر کاروان انتخاباتی احمدی‌نژاد در ستاد کرونای استان در دست بررسی است/ لزوم ورود مقامات قضایی برای جلوگیری از چنین برنامه‌هایی
لغو سفر کاروان انتخاباتی احمدی‌نژاد در ستاد کرونای استان در دست بررسی است/ لزوم ورود مقامات قضایی برای جلوگیری از چنین برنامه‌هایی
کشمیری در مصاحبه با دانشجونیوز؛

لغو سفر کاروان انتخاباتی احمدی‌نژاد در ستاد کرونای استان در دست بررسی است/ لزوم ورود مقامات قضایی برای جلوگیری از چنین برنامه‌هایی

سعید کشمیری در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز در رابطه با خبر سفر کاروان انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد گفت: بررسی این موضوع در ستاد مقابله با کرونای استان در دستور کار قرار گرفته است که در حال رایزنی جهت ارتباط با مسئولین این کاروان برای پرهیز از این سفر هستیم.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ سعید کشمیری، رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر، عصر روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز در واکنش به جریانات اخیر مبنی بر خبر سفر کاروان انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد گفت: بررسی این موضوع در ستاد مقابله با کرونای استان در دستور کار قرار گرفته است که در حال رایزنی جهت ارتباط با مسئولین این کاروان برای پرهیز از این سفر هستیم.

سعید کشمیری اظهار داشت: توصیه اکید ما ممنوعیت وجود چنین برنامه‌هایی می‌باشد و چون عقبه این کار سیاسی است، نمی‌خواهیم وارد بحث سیاسی شویم و باید به عنوان یک بحث بهداشتی به این قضیه نگاه کرد و مسائل بهداشتی را آغشته به مسائل سیاسی نکنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: صرف‌نظر از اینکه این کاروان به چه قصدی و برای دیدار با چه کسی و به چه مناسبتی است، درخواست و توصیه ما این است که به شکل غیرحضوری انجام شود. هرگونه تجمع به خصوص سفر با وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس که افراد زیادی در ساعاتی طولانی، در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و تجمعی در انتهای این سفر اتفاق می‌افتد که خطرآفرین است، توصیه و خواهش ما این است که به شکل مجازی صورت گیرد.

کشمیری با بیان اینکه بیش از هر چیزی، سلامت افراد مهم است، تصریح کرد: هرگونه سفر، با هر انگیزه‌ای در این شرایط کرونایی بارها از زبان افراد مختلف و مسئولین در سطح وزارت و در سطح استان منع شده است و توصیه ما این است که این سفرها متوقف و از سایر وسایل و شیوه‌های ارتباطی استفاده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اذعان داشت: وقتی مهمترین مراسمات مذهبی ما به خاطر این بیماری به سال آینده موکول می‌شود، حتماً کارهایی که قطعاً مهمتر از مراسمات مذهبی نیست و می شود به شکل‌های مجازی انجام شود، به هیچ‌وجه در این شرایط کرونایی _به خصوص استان ما که در جوار استان خوزستان است و احتمال انتقال بیماری در آن بالاست _ مورد پذیرش نیست و عملا مثل انفجار یک بمب کرونایی عمل می‌کند که این انتقال باعث می شود، بیماری به خانواده ها نیز رخنه پیدا کند.

وی در ادامه گفت: شاید لازم شد که از طریق مقامات قضایی اقداماتی صورت گیرد و برای جلوگیری از این خطر که ممکن است تکرار هم شود از این شکل برنامه‌ها که باعث انتقال وسیع بیماری می‌شود، یک تصمیم واحد اتخاذ شود.

سعید کشمیری در ارتباط با آمار کرونا بیان کرد: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲۰ هزار مبتلا به کرونا و نزدیک به ۸۹۰ نفر فوتی _ که البته از این تعداد، ۲۰ نفر مشکوک به کرونا بوده و جزو آمار قطعی نیستند_ در استان شاهد بوده ایم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۷۷ نفر در کل بیمارستان های استان بستری داریم که حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر از این تعداد قطعی و بقیه افراد تحت مطالعه و بررسی بیشتر هستند.

کشمیری ضمن اعلام اینکه در حال حاضر یک روند تقریبا ثبات‌دار در اکثر شهرستان ها وجود دارد، اعلام کرد: در برخی از شهرستان ها مثل شهرستان دیلم به علت همجواری با استان خوزستان، شاهد افزایش شیب تند کرونا هستیم که البته با محدودیت و ممنوعیت‌هایی در رفت و آمدها، به خصوص برای مسافرانی که از استان خوزستان به شهرستان دیلم سفر می‌کنند، روبه‌رو هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در رابطه با آمار مبتلایان به ویروس جهش یافته انگلیسی در استان اظهار داشت: تعداد ۵ نفر از کسانی که سابقه سفر به استان خوزستان را داشته و مشکوک به ویروس جهش یافته انگلیسی بودند، با بررسی‌های صورت گرفته تحت درمان قرار گرفته اند که اطرافیان و نزدیکان این افراد نیز مورد بررسی و نمونه‌گیری قرار‌ گرفته‌اند. از آن جهت که برای یافتن ویروس جهش یافته انگلیسی به آزمایشگاه‌های خاصی نیاز است و تاکنون به جز تهران در استان دیگری امکان انجام این آزمایش وجود ندارد، آزمایش این افراد به آزمایشگاه پاستور تهران فرستاده شده که هنوز نتیجه‌ی آزمایشات به دست ما نرسیده است.

وی ادامه داد: در تمام شهرستان ها، موارد مثبت کرونا را پیگیری می‌کنیم و اگر مورد مثبتی پیدا کنیم، تمام موارد تماس وی را بررسی و نمونه‌برداری می کنیم. توصیه ما، عدم مسافرت است؛ نه مسافرت به جایی و نه دعوت از اهالی سایر شهرستان‌ها و استان‌ها به استان بوشهر؛ به خصوص که ما ایام نوروز را در پیش‌رو داریم که نباید هیچ برنامه‌ای برای سفر درنظر گرفته شود.

سعید کشمیری تصریح کرد: تعبیه اتاق‌هایی که با جمعیت زیادی مواجه هستند مثل ادارات، شرکت‌ها، سازمان‌ها و… باید مورد توجه قرار گیرد و جریان هوا در این اتاق‌ها اتفاق بیفتد. باید تا زمان به نتیجه رسیدن این واکسن _ که تولید داخلی هم دارد به نتیجه می‌رسد و احتمالا در بهار به تولید انبوه برسد_ و واکسینه شدن تعداد بیشتری از هم‌وطنانمان، رعایت بیشتری کنیم که این مهم‌ترین خواسته و درخواست ماست.

کشمیری در پایان خاطرنشان کرد: کرونای انگلیسی در سراسر کشور پخش شده‌است و هیچ استانی عاری از کرونای انگلیسی نمی باشد. در حال حاضر باید پروتکل های پیشگیرانه و بهداشتی را با دقت و شدت بیشتری رعایت کنیم؛ به عنوان مثال ماسک زدن را نباید کم کرد و شرکت در مراسمات شلوغی مثل عزاداری، عروسی و هر مراسمی و به هر بهانه ای را نباید در دستور کار قرار داد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*